Jaké dárky na Vánoce potěší i v roce 2020?

Vánoční čas se kvapem blíží, v obchodech už vídáme regály s vánočním zbožím – a kdo z nás má koupené všechny dárky na Vánoce? Každý rok znova a znova přemýšlíme, čím obdarovat naše blízké, kolegy v práci i známé. Vhodný dárek na Vánoce by měl překvapit, potěšit, být praktický. A to platí i v roce 2020, který se rozhodně od těch předchozích odlišuje. Lidská přání ale zůstávají stejná.

Zjistěte, jaké dárky na Vánoce udělají obdarovanému radost

Pokud se vašich známých narovinu zeptáte, co by si jako dárek pod stromeček představovali, máte většinou vyhráno. Skoro každého napadne věc, po které touží, ať už je spíš praktického rázu, nebo pro radost a potěšení. Jenže co když vám nestačí dostat odpověď a koupit dárek? Co dělat v případě, že shánění dárků na Vánoce je pro vás především o překvapení dotyčného? Nezbývá, než jeho preference odhalit postupně a ideálně nenápadně.

Ne vždy se vánoční dárky vymýšlí snadno. V úzkém rodinném kruhu je to snazší, protože většinu rodinných členů znáte. Víte, jak vypadá jejich domácnost, co rádi jedí, v čem chodí oblékaní, jaké mají koníčky. U spolupracovníků a známých je dobré se průběžně ptát na jejich životní styl, radosti a zájmy, abyste předešli tomu, že se budete pár dnů před Štědrým dnem ptát příliš okatě. Každý by pak poznal, že otázka míří na dárky na Vánoce.

Kterými dárky potěšíte rodiče?

Kterými dárky k Vánocům potěšíte rodiče

Každý rodič je jiný, to je jasné. Existuje ale nějaká kategorie dárků na Vánoce pro rodiče, která zaručeně nebude propadákem? Co se týče tzv. užitkových věcí, pravděpodobně nešlápnete vedle v oblasti hygieny. Holící strojky a holítka, hydratační krémy na pleť a na ruce. Osvěžující a voňavá zubní pasta. Když už jsme u těch vůní, muži i ženy pravděpodobně nepohrdnou parfémem. V tomto případě ovšem platí: tisíc lidí, tisíc oblíbených vůní. Zeptejte se dotyčného na jím preferovanou značku i konkrétní edici parfému. Každý chce vonět ostatním, ale i sám sobě.

S vouchery a poukázkami na zážitky rozhodně nešlápnete vedle. Ať už darujete voucher na romantický wellness pobyt ve dvou (a ideálně zajistíte rodičům hlídání jejich ratolestí), nebo poukázku pro vstup do laser game arény, kde se rodiče vyřádí spolu s dětmi a užijí si společně strávený čas.

Jaké jsou ideální dárky pro starší děti?

Koloběžka jako dárek pro starší děti

Starší děti – holky i kluci, už nebudou výskat radostí nad každým dárkem. Mají už vytříbenější vkus a jasnější představy o podobě ideálního dárku – u vánočního stromečku přemýšlejí, zda se jim darovaná věc opravdu hodí. Když byli mladší, měkké dárky nechávali pod stromečkem jako poslední. Ale pozor, nyní tomu už tak nemusí být. Hlavně pokud jde o tričko s potiskem obdivované rockové skupiny, nebo stejné conversky, které nosí jejich oblíbenci z Instagramu.

Holky zajisté ocení kosmetiku a šminky, kluci mohou toužit po bezdrátových repráčcích pro poslech hudby i po vytuněných koloběžkách (a holky samozřejmě taky!). Nikdo z této věkové skupiny pravděpodobně neodmítne dárek v podobě tabletu, notebooku a mobilu, což je přece jen už nákladnější dárek. Můžete sáhnou po sluchátkách i powerbance – je to méně nákladná investice, ale rozhodně se bude hodit.

Nenechte se ale mýlit. Ne všichni mají své koníčky pouze v rámci online světa. Spousta z nich si libuje i ve světě offline – hrají deskovky, píšou povídky, kreslí portréty a čtou knihy. Takže nezoufejte – místo slov „mě nenapadá, co ti mám koupit“ po chvilce přemýšlení určitě na nějaké dárky na Vánoce pro chlapce i dívky přijdete.

Dárky na Vánoce způsobí koncentrované nadšení především u malých dětí

Děti neskrývaji z dárků radost

Ne že by si snad ostatní věkové skupiny Vánoce neužívaly. Bezprostřední reakce malých dětí u vánočního stromečku jsou ale k nezaplacení. I v této věkové kategorii mají kluci a holky představu o pro ně nejlepších dárcích, zároveň je ale oblíbených témat hodně. Děti mohou být fanoušky filmů Ledového království, Jak vycvičit draka i příběhu o Krtečkovi. V obchodech naleznete nepřeberné množství předmětů vztahujících se k těmto postavám. Možná vaše dítě rádo tvoří – pak můžete sáhnout po stavebnicích, modelíně a pastelkách, případně po dětském hudebním nástroji. Děti si často rády hrají na agenty vyzbrojeni třeba Nerf pistolí střílející pěnové náboje, a periskopem, díky kterému se mohou dívat za roh.

Hodně dětí rádo zkouší dospělácké činnosti – pamatujete si na vaření s plastovým kuřetem a brokolicí v malé kuchyňce? Nebo hru na doktora a léčení nemocné panenky Aničky? Děti mají rádi i zvířátka – co jim udělat radost plyšovými kamarády?

Neměli byste opomenout kategorii dárků na Vánoce pro děti, u kterých si užijete zábavu spolu s malými průzkumníky. Může to být deskovka i lehčí vědomostní hra. Nebo můžete pořídit knížku, která dítěti zvýší představivost, rozšíří slovní zásobu, nenásilnou formou přispěje k rozvoji přemýšlení o souvislostech a trénuje paměť. Vhodným knižním dárkem pro děti by mohla být kniha Řekni mi, jak vznikl svět. V příběhu o stvoření světa se vystupují postavy řeckých bohů, které nejen svou neústupností nakonec zapříčiní vznik světa, oblohy, hvězd a Země, Slunce i Měsíce. Více o knížce si můžete přečíst v článku Nejčastější dotazy. Proč je jakákoliv kniha jedním z ideálních dárků k Vánocům si můžeme přečíst v dalším z článků na blogu.

Řekni mi, jak vznikl svět

Kniha, Řekni mi, jak vznikl svět lze zakoupit v našem e-shopu

Nezapomeňte, že ať darujete dárek komukoli a v jakémkoliv věku, všichni mají rádi překvapení pod stromečkem pěkně zabalené (ať už balící papír následně vášnivě trhají, nebo se ho při rozbalování naopak snaží neporušit). A pro celý příští rok pamatujte – každý se mezi řečí někdy zmíní o tom, co ho baví a co má rád. Jeho slova si poznamenejte. Při promýšlení dalších dárků na Vánoce se vám to jistě bude hodit.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *