Nejčastější dotazy k nové knize, Řekni mi, jak vznikl svět

Kniha Jana Seiferta s názvem Řekni mi, jak vznikl svět je určena pro děti ve věku 5 až 12 let. Níže najdete odpovědi na otázky, které by vás ohledně knihy mohly zajímat.

Pro koho je kniha určena?

Kniha, s titulem Řekni mi, jak vznikl svět, je určena pro holky i kluky ve věkovém rozpětí 5 – 12 let. Vycházím z toho, že dvanáctileté dospívající dítě si knihu přečte samo a může si odnést určité poznatky. V knize se seznámí okrajově s řeckými bohy. V zadní části knihy si může vybarvovat jednotlivé řecké postavy podle originálních kreseb. U těch menších dětí předpokládám, že předčítat budou rodiče. Věřím, že je zaujmou obrázky, které v knize dokreslují příběh. V knize jsou volná místa pro nakreslení sluníčka, hvězd nebo Země. Je zde tedy prostor pro to, aby si malé dítě vyhrálo s knihou i samo.

Z jakého úhlu pohledu kniha zpracovává stvoření světa?

Svůj příběh nestavím na vědeckém ani náboženském základu. Stvoření světa pojímám jako příběh, který je nezávislý na historii nebo víře. Pro své vyprávění jsem se sice inspiroval řeckými bohy, ale beru je jen jako smyšlené postavy, které mohou zaujmout dětskou fantazii.

Jak vypadají ilustrace v knize?

Kniha má nádherné obrázky, které se budou jistě dětem líbit. Autor obrázků je můj kamarád ze základní školy. Nakreslil je v komiksovém stylu a k psanému veršovanému textu se velmi hodí. Na jedné stránce jsou verše a na druhé doprovodné obrázky, které dotváří obrazovou představu. Zde je jeden z obrázků, jak Apollón tvoří Slunce.

Z knihy, Řekni mi jak vznikl svět

Apollón tvoří Slunce

Je kniha vhodná jako dárek?

Věřím, že určitě kniha potěší jako dárek k různým příležitostem. K narozeninám, ke svátku, jen tak. Těšilo by mě, kdyby ji rodiče svým dětem dávali pod stromek k Vánocům.