Jaké jsou nejlepší knihy pro děti

Jaká jsou vlastně nejlepší knihy pro děti? Nejlepší knihy pro děti jsou ty, co se dětem líbí. Co děti alespoň na chvíli zabaví. Jsou to takové knihy, do kterých děti nemusíme nutit. Některé děti do čtení nutit skutečně nemusíte a přečtou vše, co jim dáme do ruky, ale těch je opravdu málo. Bohužel. Ale co s těmi ostatními? Chceme aby četly, oni potřebují číst, ale bohužel se jim nechce, protože je čtení nebaví. Je tedy potřeba najít takové knihy, které děti něčím zaujmou. Když budou knihy něčím zajímavé, tak si je děti rády opakovaně do ruky vezmou.

Čím mohou být knihy pro děti zajímavé

Je toho poměrně hodně, jak může kniha děti zaujmout. Od poutavého příběhu, až po zajímavé ilustrace, které se dokonce v knize hýbou. Dnes už je možné téměř cokoliv.

Způsoby, jak zaujmout děti knihou

 1. Poutavý příběh
 2. Veršovaný příběh
 3. Krásné ilustrace
 4. Omalovánky
 5. Interaktivní kniha
 6. Kniha s rozšířenou realitou

Nejlepší knihy pro děti v roce 2022

Podle žebříčku ČBDB se nejlepšími třemi dětskými knihami staly za rok 2022 následující knihy

 1. Harry Potter a vězeň z Azkabanu
 2. Harry Potter a Ohnivý pohár
 3. Harry Potter a Kámen mudrců

Všechny tři příčky obsadil Harry Potter od J.K.Rowligové. Není ani divu. Tyto knihy jsou skutečně nepřekonatelné svým pohlcujícím příběhem. Určitě téměř každé dítě knihu četlo a nebo vidělo alespoň jeden z mnoha dílů.

Nejlepší knihy pro děti v roce 2022

Nejlepší knihy pro děti v roce 2022

Vyzkoušejte knihu s rozšířenou realitou, kde obrázky ožívají

Jestliže vaše děti četly Harryho Pottera a nebo naopak nečetly, protože je tato kniha na ně příliš dlouhá, možná by je mohla zaujmout kniha Řekni mi, jak vynikl svět. Je to pohádkový příběh psaný ve verších, který mimo jiné obsahuje i rozšířenou realitu. Děti se mohou mezi čtením pobavit pohybujícími planetami ve 3D. Kniha navíc nabízí lehké i složité omalovánky a místo pro vlastní tvorbu.

 

Jak a kde koupit knihu pro děti obsahující rozšířenou realitu?

Knihu o vzniku světa obsahující rozšířenou realitu lze koupit několika možnými způsoby.

 1. Na oficiální stránkách na tomto odkazu
 2. Osobním odběrem v Liberci
 3. Rychlý nákup přes QR kód přes vaší mobilní aplikaci

Cena za knihu je 249Kč + 89Kč poštovné. Pokud si osobně můžete knihu vyzvednout, tak si prosím odečte při použití QR kódu poštovné.