Prodej knihy Řekni mi, jak vznikl svět spuštěn 4. prosince!

Sháníte dárky na Vánoce pro vaše děti? Jedním z nejlepších dárků k Vánocům je kniha, protože podporuje dětskou představivost a dítě se díky ní může učit o zákonitostech světa i o lidském chování v bezpečí domova. Kniha Jana Seiferta Řekni mi, jak vznikl svět spatřilo tento měsíc světlo světa. Na jejích stránkách ožije příběh o řeckých bozích, kteří stvořili svět, noc a den, Zemi, Měsíc, Slunce a další hvězdy. Pod vánočním stromečkem se letos může octnout až 1 000 výtisků knížky. Užijí si ji menší i větší děti, protože je určena pro čtenáře od 3 do 12 let. Proč kniha Řekni mi, jak vznikl svět může děti bavit?

O čem knížka je a jaké postavy v ní vystupují

Příběh knížky záměrně není složitý, aby nebyl po děti matoucí. V příběhu se postupně objevují postavy z řecké mytologie – mocný Zeus, cílevědomý Apollón, bojechtivý Áres, nedůvěřivá Artemis a chytrá Héra. Všichni v příběhu sehrají svou roli – a jak to u bohů s velkou mocí bývá, ne vše se stane podle jejich vůle a záměru. Častokrát se události dějí spíš kvůli přílišnému sebevědomí a touze po vlivu.

Mocná Héra

Bohyně Héra: Ukázka ilustrace z knihy

Knížka Řekni mi, jak vznikl svět má komiksové ilustrace

Ilustrace v knížce jsou nutností pro menší děti, ale i těm starším četbu ozvláštní. V knížce Řekni mi, jak vznikl svět jsou na obrázcích zobrazeni božští hrdinové příběhu i jejich skutky. Ilustrace mají komiksový styl, díky kterému si můžeme řecké bohy představit jako superhrdiny a vztáhnout je třeba k postavám z komiksů značek DC Comics nebo Marvel.

Apollón tvoří Slunce

Bůh Apollón: Ukázka ilustrace z knihy

Skrz malovánky mohou děti tvořit originální verze hrdinů

I když hrdinův vtiskl ilustrátor Roman Fenik určitou barevnou podobu, pro čtenáře je v knížce připraveno 8 omalovánek, které si děti mohou vybarvit podle své fantazie i svého gusta. Budou tím tak rozvíjet svou kreativitu. Hrdiny v jejich podání mohou udělat veselejšími, nebo výhružnějšími.

Ukázka omalovánek z knihy

Ukázka omalovánek z knihy

Místo pro samostatnou i osobitou tvorbu

Knížka obsahuje i několik prázdných stránek s návrhy na kreslení různých objektů (např. „nakresli Měsíc“). V kreativitě se ale meze nekladou – a děti tak mohou místo Měsíce nakreslit třeba Velký třesk, nebo si vymyslet vlastního superhrdinu. Protože na těchto listech nejsou žádné předlohy, budou „úkoly“ výzvou jak pro menší, tak pro větší děti.

Místo pro vlastní obrázky

Kniha nabízí i místa pro kresbu vlastních obrázků

Rytmus veršů dodá vyprávění dynamiku

Způsob vyprávění příběhů pro děti s pomocí jednoduchých veršů není tak obvyklý.  Možná i díky veršům děti lépe udrží jejich pozornost, jelikož se budou soustředit na každé slovo. Všechny myšlenky jsou dokončeny v několika veršovaných řádcích, takže se nestane, že čtenář po mnoha řádcích tzv. ztratí niť.

Ukázka vešů z knihy Řekni mi, jak vznikl svět

Ukázka vešů z knihy

 

Prodej knihy Řekni mi, jak vznikl svět je již v prodeji!

Kniha Řekni mi jak vznikl svět potěší jak menší, tak i větší děti. V knize si děti mohou malovat a nebo vybarvovat hlavní postavy.