Řekni mi, jak vznikl svět, je kniha psaná pro děti od 5 do 12 let. Jedná se o smyšlený a napínavý příběh psaný ve verších.

Kniha je nově obohacena o rozšířenou realitu. Všechny obrázky v knize ožijí za použití bezplatné aplikace.

Arees tvoří Slunce

S knihou Řekni mi, jak vznikl svět se děti ocitnou ve světě mocných hrdinů, které tak zbožňují a obdivují. Určitě si pamatujete pocit, kdy jste příběhu úplně propadli a toužili mít schopnosti či charakter knižních postav. Umožněte takový pocit zažít vašim dětem v příběhu o stvoření světa. Kniha Řekni mi, jak vznikl svět bude bavit děti ve věku 512 let i díky rozšířené realitě.

Kniha pro děti plná zábavy

Pod stromkem udělá kniha radost
uvodni-stranka
Rozšířená realita budě děti bavit. Nádherné ilustrace v knize se dají do pohybu při použití bezplatné aplikace. Planety, které hrdinové v pohádkovém příběhu stvořili, se při použití aplikace zobrazí ve 3D a budou se otáčet dokola. U jiných obrázků bude spuštěna krátká animace. Zeus například odrazí šíp vystřelený z luku Artemis a ten narazí do Země. Úlomky kamenů poletí vzhůru proti vám. Je to jedna ze 14 animací v knize.
Ilustrace v knize jsou velmi krásné. Díky ním si děti mohou lépe představit podobu hrdinů i konkrétního děje. Zeus je tak v knize zobrazen jako svalnatý muž s šedým vlasem a šedým vousem. Jeho dcera Artemis je v knize ztvárněna s lukem a šípem jako řecká bohyně lovu a Měsíce. Není tak divu, že bude stát za jeho stvořením. Apollón zase stvoří Slunce a stane se tak jeho bohem.
Hera-New-SQ
Omalovánky v knize Seiferta
Omalovánky v zadní části knihy budou bavit mladší i starší děti. Dají se vybarvovat lehce dle vlastních představ, ale i složitě podle originálních vzorů.
Co si o knize myslí děti

Moje dcerka si oblíbila omalóvánky v knize. Určitě ji mohu vřele doporučit. Líbí se mi, že je veršovaná a má krásné obrázky.

Natálka
Natálka P.

Měla jsem možnost si knihu přečíst ještě před oficiálním vydáním. Kniha je velmi mile psaná a určitě potěší jak rodiče, tak i jejich děti.

Kamila
Kamila L.

Ukázka rozšířené reality v knize

Kniha s rozšířenou realitou v prodeji

Nejčastější dotazy ke knize

Pro koho je kniha určena?

Kniha, s názvem Řekni mi, jak vznikl svět, je určena pro holky i kluky ve věkovém rozpětí 5 – 12 let. Vycházím z toho, že dvanáctileté dospívající dítě si knihu přečte samo a může si odnést určité poznatky. V knize se seznámí okrajově s řeckými bohy. V zadní části knihy si může vybarvovat jednotlivé řecké postavy podle originálních kreseb. Mladším dětem mohou předčítat rodiče. Určitě je zaujmou ilustrované obrázky, které se pomocí rozšířené reality dají do pohybu. Pro malé i větší děti je v knize místo pro vlastní tvorbu. Mohou si nakreslit Slunce, hvězdy nebo planetu Zemi.

Z jakého úhlu pohledu kniha zpracovává stvoření světa?

Svůj příběh nestavím na vědeckém ani náboženském základu. Stvoření světa pojímám jako příběh, který je nezávislý na historii nebo víře. Pro své vyprávění jsem se sice inspiroval řeckými bohy, ale beru je jen jako smyšlené postavy, které mohou zaujmout dětskou fantazii. Kniha je psaná ve verších a proto se dětem dobře čte.

Jak vypadají ilustrace v knize?

Kniha obsahuje nádherné obrázky, které se budou jistě dětem líbit. Autor obrázků je můj kamarád ze základní školy. Nakreslil je v komiksovém stylu a k psanému veršovanému textu se velmi hodí. Na jedné stránce jsou verše a na druhé doprovodné obrázky, které dotváří obrazovou představu. Kniha obsahuje 14 ilustrovaných obrázků, které se dají do pohybu za použití rozšířené reality.

Co je rozšířená realita a jak funguje v knize?

Rozšířená realita nebo také „augmentová realita” je označení pro vizuální dosazení digitálního objektu do reality. Obrázky mohou být jak ve 2D tak i ve 3D. V této knize najdete točící se planety ve 3D, ale také krátké animace ve 2D.  Objekty se zobrazují v reálném prostředí. Pro zobrazení pohybujících se obrázků je potřeba chytrý telefon a stažení bezplatné aplikace. Veškeré podrobnější informace obdržíte s objednávkou knihy.

Stihne se kniha doručit do Vánoc?

Určitě ano. Objednávky jsou zpracovávány velmi rychle a kniha k dětem dorazí určitě včas. -:)