Ukázka rozšířené reality v knize, Řekni mi jak vznikl svět

Rozšířená realita (AR) je technologie, která propojuje reálný svět s digitálními prvky. Uživatelé nebo čtenáři vnímají reálný svět kolem sebe a zároveň do něj vstupují digitální objekty, jako jsou 3D modely, zvuky či jiné informace.

Propojení reálného světa s digitálními prvky

Rozšířená realita (AR) otevírá dveře do světa, kde se reálný a digitální vesmír setkávají. Kniha “Řekni mi, jak vznikl svět” je dokonalým příkladem této symbiózy. Obsahuje 13 obrázků, které ožijí, jakmile se na ně zaměří telefon s aplikací AR. Tato technologie je zdarma a umožňuje vstup do digitálního světa skrze 2D i 3D animace.

Ukázka rozšířené reality z knihy – otáčení Měsíce

Proč dětí rozšířenou realitu milují

Děti všeobecně milují telefony. Asi to patří k době, i když se tomu snažíme všemi možnými i nemožnými způsoby bránit. Obvykle začínáme větu “To za našich mladých let telefony nebyly. Byli jsme pořád venku a za trest jsme seděli doma.” Dnes je to bohužel ve většině případů naopak. Děti jsou doma a za trest jsou vyhnáni ven. Většinou bohužel však s mobilem a tak brouzdají i tam. Asi nám nezbývá nic jiného než se s tím pomalu smiřovat. S vývojem technologií, které už za nás i přemýšlejí to bohužel nebude lepší. Většina dětí nečte vůbec knihy anebo jen z donucení. Proč tedy neudělat kompromis a nedopřát jim jejich milované mobily a reálnou voňavou knihu. Rozšířená realita otevírá cestu pro vzdělávání velmi zajímavou formou. Děti si mohou prohlížet 3D objekty, otáčet s nimi nebo doslova nakukovat lidem pod kůži a studovat vše, co se skrývá uvnitř těla.

Ukázka rozšířené reality z knihy – náraz šípu do planety Země

Výjimečná Kniha pro Výjimečné Děti

Není to jen kniha, je to dobrodružství! Verše, ilustrace i animace společně tvoří nezapomenutelné zážitky. Chcete-li dětem přinést radost a současně je zasvětit do světa čtení, tato kniha je tím pravým dárkem. A před Vánoci je k dostání se slevou, tak proč neudělat radost ještě dnes?

Není potřeba pro knihu nikam chodit, ale jednoduše ji objednat knihu online