Knihy pro děti 10 let

Na trhu je v dnešní době mnoho knih určených pro děti. Ale jak vybrat tu správnou? Jak vybrat knihu, která se bude vašemu dítěti líbit? To je otázka, se kterou si lámou hlavu snad všechny rodiče. Dejme tomu, že máte dítě, kterému je 8 až 12 let. Pak je vhodné hledat knihy pro děti 10 let. Pojďme se podívat v následujících řádcích na to, co by taková kniha měla obsahovat?

Kniha pro děti musí být čtivá

Čtivost knihy je velmi důležitá. Děti by měly otevřít knihu a vnořit se do čtení. Měly by se na ní těšit a neměly by být ke čtení nuceni. To je samozřejmě optimální scénář. Ve skutečnosti to je však většinou trochu jinak. Děti číst nutíme pod nabídkou různých odměn nebo i trestů. Dítě možná knihu přečte, ale jen těžko si najde ke čtení kladný vztah. Jak tedy na to? Co takhle vyzkoušet knihu, která není dlouhá a je psaná ve verších? Kniha, která obsahuje krásné ilustrace a pojednává o vzniku planet. To by děti v tomto věku mohlo zajímat, ne?  A ba co víc, kniha o které vám chci říct obsahuje i pohybující se obrázky.

Kniha pro děti 10 let by měla obsahovat ilustrace

Co kdyby kniha pro děti v tomto věku obsahovala krásné obrázky, které se hýbou. Možná to zní jako sci-fi, ale taková technologie už skutečně existuje. Jedná se o rozšířenou realitu, kterou možná znáte ze hry Pokemon Go. Kdy děti pomocí telefonu, hledaly v ulicích schované Pokemony. V roce 2016 se tato hra stala naprostým fenoménem mezi hrami. Kniha, která obsahuje tuto technologii se jmenuje Řekni mi, jak vznikl svět. Děti si budou moci za odměnu, že přečetly pár řádků, prohlídnout pár obrázků která se změní v animaci. Obrázky se začnou hýbat v reálném prostředí přímo v knize.

Arees tvoří Slunce

Nová kniha obsahující rozšířenou realitu

Kniha o vzniku světa s rozšířenou realitou a psaná ve verších? Není snad dítě, kterému by se taková kniha nelíbila. V knize Řekni mi, jak vznikl svět je celkem 13 obrázků, které se dají do pohybu, pokud se na ně namíří mobilem. Navíc kniha obsahuje místo pro vlastní tvorbu. Dá se do knihy kreslit a v zadní části knihy se dají hlavní postavy vymalovat.

Jak a kde knihu koupit?

Knihu o vzniku světa obsahující rozšířenou realitu lze koupit několika možnými způsoby.

  1. Na oficiální stránkách na tomto odkazu
  2. Osobním odběrem v Liberci
  3. Rychlý nákup přes QR kód přes vaší mobilní aplikaci

Cena za knihu je 249Kč + 89Kč poštovné. Pokud si osobně můžete knihu vyzvednout, tak si prosím odečte při použití QR kódu poštovné.